ورود |عضويت چهارشنبه 05 آذر ماه 1399
شرح خبر
99/06/22

آغاز برداشت خیار از مزارع دهستان کرارج


برداشت خیار در سطح 5 هکتار از مزارع خیار در فضای باز دهستان کرارج انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز جهاد کشاورزی کرارج: بازدید مسئول مرکز آقای حمیدزاده به همراه کارشناس مرکز خانم نظری از برداشت مزارع خیار فضای باز دهستان کرارج انجام گردید.

وی افزود: خیار در فضای باز را می توانیم در هر نوع خاکی بکاریم. خاک های سیلتی لومی و رسی لومی برای این منظور بسیار مناسب است. در هر صورت خاک باید از نظر مواد غذایی و به خصوص هوموس غنی باشد همچنین لازم است ز زهکشی خوبی برخوردار و آب تحت الارضی پایین تر از یک متر باشد. چون ریشه خیار ممکن است تا عمق یک متری نیز قرار بگیرد. البته ریشه های فعال بیشتر در عمق ۶۰ تا ۷۰ سانتی متری قرار دارند.

 pH مناسب برای رشد خیار ۵.۵ تا ۶.۷ می باشد. خیار در طول فصل رشد احتیاج به تامین مداوم رطوبت دارد. بیشترین احتیاج در زمان میوه دهی است. کمبود رطوبت در این زمان می تواند عملکرد میوه را شدیدا کاهش دهد. سیستم آبیاری به صورت شیاری در جایی که بتوان آن را بکار برد بهتر است. وقتی از سیستم آبیاری بارانی استفاده می شود آب باید در اوایل روز داده شود بطوری که خاک و برگ ها قبل از شروع شب خشک شود تا گسترش پوسیدگی میوه و بیماری های شاخ و برگ کاهش یابد. استفاده از آبیاری قطره ای نیز سبب افزایش راندمان آبیاری و محصول می گردد. برداشت این محصول از ۴۵ روز بعد از کاشت آغاز و تا ۲ماه ونیم ادامه دارد. این فرصت مناسبی برای بازاریابی و تزریق اندک اندک محصول به بازار است. هر درختچه خیار از ابتدای برداشت تا پایان دوره حداقل ۱۰ کیلوگرم محصول می دهد.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 1207

عالی : 79%
خوب : 2%
متوسط : 1%
ضعیف : 18%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 66
Members اعضاء: 1
مجموع كاربران مجموع: 67

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 4460413
Visitors بازديد هاي امروز: 1252
Visitors بازديد هاي ديروز: 1827
Copyright (c) 1399/09/05 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا