ورود |عضويت شنبه 10 آبان ماه 1399
شرح خبر
99/06/22

کارگاه آموزشی مرکز رهنان


برگزاری کارگاه آموزشی آموزشی ترویجی آشنایی با سوسک سر شاخه خوار رزاسه و مبارزه با آن

به گزارش روابط عمومی مرکز جهاد کشاورزی رهنان: با توجه به شیوع آفت سوسک سرشاخه خوار رزاسه در باغات محمودآباد تحت پوشش مرکز رهنان، در این راستا کارگاه آموزشی ترویجی آشنایی با سوسک سر شاخه خوار رزاسه و مبارزه با آن در محل مسجد جامع محمودآباد با تدریس کارشناس مروج پهنه مرکز آقای دانشور با حضور بیش از ۲۰۰ نفر آقا و ۲۵۰ نفر خانم برگزار گردید.

در این کارگاه در ابتدا آقای دانشور کارشناس مرکز در خصوص فیزیولوژی آفت سخنانی ایراد نموده و سپس درخصوص راهکارهای مبارزه مکانیکی و شیمیایی آن صحبت نمودند.

سوسک سر شاخه خوار رزاسه آفتی است که طی چند سال گذشته باغات شهرستان اصفهان را مورد هجوم قرار داده و هم اکنون بیش از 30 درصد باغات هسته دار این منطقه به این آفت دچار گردیده و باغداران متحمل ضرر و زیان می گردند .

 آقای دانشور با اعلام این خبر افزود : اگر در زمان مشخصی مقابله با سوسک سر شاخه خوار صورت نگیرد لاروها به حشره بالغ تبدیل شده که هر حشره 50 تا 60 تخم در شاخه ها به جای می گذارد که مهار آن کار بسیار مشکلی است ، سوسک سرشاخه خوار درختانی نظیر زرد آلو ، بادام ، به ، آلبالو و دیگر درختان هسته دار را مورد هجوم قرار می دهد . وی با اشاره به خسارات زیاد این آفت در منطقه گفت : برگزاری کلاس های آموزشی توجیهی ، ارائه پیام های آموزشی به باغداران ، عدم خرید نهال از مناطق آلوده ، آبیاری منظم باغات ، هرس و تقویت درختان در اراضی سبک وشنی ، جمع آوری و سوزاندن لارو و سوسک آفت ، کاشت گیاهان تله ای نظیر هویج و پیاز به منظور جلب سوسک ها از جمله راههای مبارزه با آفت سوسک رزاسه در این منطقه پیشنهاد می گردد .

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 1201

عالی : 79%
خوب : 2%
متوسط : 1%
ضعیف : 18%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 24
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 24

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 4414216
Visitors بازديد هاي امروز: 1041
Visitors بازديد هاي ديروز: 1423
Copyright (c) 1399/08/10 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا