ورود |عضويت سه شنبه 24 تیر ماه 1399
شرح خبر
99/04/08

روز مزرعه مقایسه ارقام گندم


برگزاری روز مزرعه مقایسه ارقام گندم( (pvsمرکز براآن جنوبی

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان، روابط عمومی مرکز براآن جنوبی اظهار کرد: روز مزرعه مقایسه ارقام گندم با برنامه ریزی اداره ترویج مدیریت شهرستان و به همت مرکز جهاد کشاورزی براآن جنوبی روز پنجشنبه مورخ 5 تیر 99در منطقه روران به تلاش آقای داستانی در مزرعه آقای منصور یوسفی کشت شده بود،  با حضور مهندس توکلی از سازمان جهاد کشاورزی ، مهندس رفعت جاه و خانم مهندس فاتحی از مدیریت شهرستان ، کشاورزان و مددکاران منطقه و کارشناسان مرکز برگزار گردید.

در این طرح که مقایسه ای بین ارقام سیوند سیروان بهاران و مهرگان رخشان گندم انجام شده بود. رقم رخشان در رتبه اول و پس از آن سیروان و سیوند تقریبا با وضعیت مطلوبتری نسبت به سایر ارقام بودند.

آقای مهندس توکلی فرمودند: رقم بهاران مختص مناطق کویری یا گرم و خشک می باشد و زودرس تر است و به نسبت زمان کمتری برای پر کردن دانه نیاز دارد. بر همین اساس این رقم در این منطقه وضعیت مطلوبی نداشت. گندم بهاران برای مناطق دارای تنش خشکی آخر فصل و در اقلیم های معتدل و برای سیستم هایی است که آب کمتری به گندم اختصاص می دهند.

مهرگان دارای عملکردی نسبتا بالاست اما این گندم نیز برای مناطق گرم مناسب می باشد و به گفته مهندس توکل نسبت به سایر ارقام موجود عملکرد پایین تری دارد‌.

پیش بینی می شود رقم رخشان در آینده جایگزین ارقامی مانند سپاهان شود.

در مقرر گردید: اقای داستانی پس از برداشت و کیل گیری نتیجه نهایی را اعلام بفرمایند که متعاقبا به کشاورزان اطلاع داده خواهد شد.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 1191

عالی : 80%
خوب : 1%
متوسط : 1%
ضعیف : 17%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 50
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 50

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 4203109
Visitors بازديد هاي امروز: 875
Visitors بازديد هاي ديروز: 2357
Copyright (c) 1399/04/24 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا