ورود |عضويت جمعه 09 اسفند ماه 1398

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری        

شرح خبر
98/06/14

کارگاه آموزشی فرآوری و خشک کردن محصولات کشاورزی


تشکیل کارگاه آموزشی فرآوری و خشک کردن محصولات کشاورزی در محل پایگاه بسیج روستای کلیشاد به همت مرکز جهاد کشاورزی امامزاده عبدالعزیز

استراتژی ایجاد و توسعه صنایع فراوری محصولات کشاورزی با توجه به ارتباط مستمر با بخش کشاورزی و دارا بودن امکانات و قابلیت‌های موجود در روستاها، به‌عنوان فعالیت اصلی روستاییان، نقش مؤثری در توسعه روستایی منطقه ایفا می‌کند. کشاورزی اساس فعالیت‌های اقتصادی بخش جلگه شهرستان اصفهان را شکل می‌دهد با این وجود متاسفانه این فعالیت امروزه در منطقه با مشکلاتی مانند عدم بازاریابی مناسب، کاهش قیمت محصولات کشاورزی، پایین بودن درآمد بخش کشاورزی و مانند آن رو به رو است. لذا راهبرد ایجاد و توسعه صنایع فراوری محصولات کشاورزی در روستاهای این بخش به علت استعداد بالای کشاورزی در منطقه، نزدیکی به بازارهای مصرف و وجود نیروهای متخصص و غیرمتخصص، می‌تواند ضمن حل مشکلات بخش کشاورزی، راه رسیدن به توسعه روستایی را هموار سازد.

به گزارش مرکز جهاد کشاورزی امامزاده عبدالعزیز، در راستای تحقق این امر روز یک شنبه 10/06/98، با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان و مرکز تحقیقات کشاورزی، کارگاه آموزشی فرآوری و خشک کردن محصولات کشاورزی در محل پایگاه بسیج روستای کلیشاد با حضور 30 نفر از روستاییان تشکیل گردید. در این دوره اهمیت اقتصادی و نقش بهینه به کارگیری تکنیک های فرآوری در کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی بیان گردید و در ادامه شرکت کنندگان با روش های علمی و صحیح فرآوری محصولات منطقه خود آشنا شدند.

پیش بینی می شود سرمایه گذاری های هر چند اندک در صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و باغی ارزش افزوده بالایی به همراه داشته باشد. هم چنین بسته بندی و برند سازی، به کارگیری سرمایه های راکد و نیروی کار فراوان می تواند رونق اقتصادی منطقه را در پی داشته باشد.

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 31
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 31

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3970631
Visitors بازديد هاي امروز: 467
Visitors بازديد هاي ديروز: 1376
Copyright (c) 1398/12/09 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا