ورود |عضويت جمعه 09 اسفند ماه 1398

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری        

شرح خبر
98/06/12

دوره آموزشی صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری


برگزاری دوره آموزشی صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در مرکز جهاد کشاورزی امامزاده عبدالعزیز

برنامه های اعتبارات خرد از رهیافت های مهم فقرزدایی در دهه های اخیر است که با ایجاد و گسترش فعالیت های در آمد زا به ویژه برای زنان کم در آمد، توسعه جوامع محلی را تسهیل می نماید. با هدف حمایت از تولیدات روستایی، افزایش ظرفیت اشتغالزایی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات، حمایت از افراد مستعد، توانمند و کارآفرینان واجد شرایط در ایجاد کسب و کارهای ارزش آفرین با رویکرد توسعه جوامع محلی و به منظور هم افزایی دستگاه های اجرایی، تفاهم نامه مشترکی فی مابین وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کار آفرینی امید برای ایجاد "صندوق های خرد محلی" تنظیم گردید.

در راستای معرفی و تشکیل صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری شهرستان اصفهان، با هماهنگی اداره ترویج این شهرستان، مرکز جهاد کشاورزی امامزاده عبدالعزیز و شورای روستای گیشی، دوره آموزشی صندوق روز 22/05/1398 در محل بیت الحسین روستای گیشی با حضور بانوان علاقمند این روستا برگزار گردید. در طول این دوره یک روزه کارشناس ترویج شهرستان، بانوان را با اساسنامه، تعهدات و ضرورت این صندوق ها و نقش بهینه آنها در استقلال مالی و آتیه خانوارهای روستایی آشنا نموده و به بحث و تبادل نظر در زمینه پتانسیل های فعالیت و در آمدزایی در روستای مذکور پرداختند.

به گزارش مرکز جهاد کشاورزی امامزاده عبدالعزیز با توجه به استقبال بانوان مستعد روستا مقرر گردید طی دو هفته آتی جلسه هیئت مدیره صندوق برگزار و اسامی اعضا به بانک کارآفرین معرفی گردد.

  
استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 40
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 40

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3970628
Visitors بازديد هاي امروز: 464
Visitors بازديد هاي ديروز: 1376
Copyright (c) 1398/12/09 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا