ورود |عضويت يكشنبه 27 خرداد ماه 1403
  معرفی شرکت

 

 

شرکت تعاونی تولید روستایی و خدمات فنی مشاوره ای ارگ رودشت

شماره ثبت :28040

محل استقرار: بخش بن رود / قورتان /ورزنه

 

مشخصات اعضاء هیئت مدیره شرکت تعاونی تولید ارگ رودشت

 

ردیف

نام ونام خانوادگی

نام پدر

مدرک تحصیلی

سمت

1

محمدعلی رحمانی

رحمان

دیپلم

ریئس هیئت مدیره

2

احمد عباسی

حسن

سیکل

نائب ریئس

3

غلامعلی عزیزی

عبدالعلی

لیسانس

منشی

4

حجت اله عسکری

ابراهیم

دیپلم

عضو اصلی

5

سید عبدالله حسینی

سید علی اکبر

ابتدایی

عضو اصلی

شرکت تعاونی تولید روستایی وخدمات مشاوره ای ارگ رودشت در تاریخ 23 /5/1385 با شماره ثبت :28040 با تعداد 168 عضو در شرق اصفهان در منطقه بن رود ، روستای قورتان بهمراه 1500 هکتار زمین کشاورزی شروع به انجام فعالیت در زمینه های مختلف ( کشاورزی ، دامداری ، اشتغالزای زنان روستایی ،تولیدی و غیره ...)نموده است.

این شرکت در سال 86-87 با معرفی 9 کارشناس در رشته های مختلف کشاورزی از جمله(مکانیزاسیون،گیاهپزشکی،زراعت وباغبانی ،خاکشناسی،ترویج وآموزش کشاورزی، امو دام ،ومنابع طبیعی) موفق به دریافت مجوز شرکت های خدمات فنی مشاوره ای از جهاد کشاورزی وسازمان نظام مهندسی استان شد.

شرکت ارگ رودشت با داشتن 6 کارشناس بومی در منطقه و سابقه کار کارشناس درزمینه های کشاورزی وهمکاری بی وقفه اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان ،نظام بهربرداری و مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی ورزنه موفقیت چشمگیری در زمینه های کشاورزی منطقه داشته است.

 

در اجرای قراردادهای دولتی میتوان به قراردادهای ترویجی وقرارداد مراقبت با آفات و بیماریهای پنبه اشاره کرد که در ذیل به طورکامل توضیح داده شده است.

قرارداد ترویجی :شامل کلاسهای آموزشی ترویجی وطرح نظارت بر گندم اعلام شدکه کلاسهای آموزشی نیز دردوگروه زنان روستایی و آقایان تقسیم بندی و اجراء شد.دراجرای کلاسهای آموزشی زنان در پهنه خود در سال 89-88 به كلاس آموزشي ترويجي سبزيكاري اشاره كرد كه اين كلاس با استقبال زنان روستايي مواجه شد كه با اعتبار خود شركت يك دوره ديگر نيز براي آنها اجرا شد كه در دو مرحله بيش از 60 نفر روز شركت كننده مراجعه نمودند.

در قسمت اجرای کلاسهای آموزشی برای آقایان طبق آماربالغ بر7 کلاس در زمینه های (آموزش اعضاء و اركان شركت؛ استفاده بهينه از كودهاي شيميايي ؛ بازديد ز طرحهاي تجهيز و نوسازي ؛ آموزش مباحث پايدار روستايي؛ مبارزه با آفات و بيماريها و علف هاي هرز غلات؛ آموزش استفاده بهينه از آب و افزايش عملكرد آبياري؛ مبارزه با سن غلات ) درمنطقه اجراء شد که باعث رضايت مندي كشاورزان قرارگرفت .که از این چند دوره بیش از 250 نفرروزشرکت کننده حضور داشتند.همچنین در قسمت قراردادهای خشكسالي شرکت ارگ رودشت با توجه به خشكسالي در منطقه و نياز به كشتهاي مقاوم به كم آبي اجرای كلاسهاي آموزشي ( كشت گلرنگ در دو مرحله ؛ كشت مستقيم و خاك ورزي حفاظتي ؛ تسطيح ليزري ؛ تجهيز و نوسازي ) كه در اين مرحله نيز بيش از 200 نفر روز حضورداشتند اجراء شد. شايان ذكر است در اين دوره از مسئولين واحدهاي مربوطه مديريت جهاد كشاورزي شهرستان اصفهان بعنوان مدرس استفاده شد.همچنين در هفته جهاد كشاورزي اين شركت با همكاري واحد ترويج شهرستان مراسم جشن و انتخاب نمونه هاي شهرستان را در سالن مديريت برگزار نمود.

 

درزمینه امور دام :

در این قسمت فعالیت های مختلفی داشته که به صورت تیتروار در ذیل به آن اشاره خواهد شد:

الف _ صدور وتمدید بیش از 200 مجوز بهسازی اماکن کوچک دامی و روستایی

ب _ صدور بیش از 18 مجوز تاسیس دامداری (پرورش بوقلمون – گاوشیری ، پرواربندی

د _ مشاوره و جیره نویسی برای 110 بهره برداربا تعداد 130 راس دام سنگین و800 راس دام سبک

 

در زمینه زراعت:

در این زمینه به مشاوره کشاورزان برای استفاده از کودهای از کودهای میکرو معدنی برای کشت یونجه و غیره در سطح 120 هکتار به صورت محلول پاشی و آبیاری و نیز استفاده کودهای ریزمغزی درسطح 250 هکتار برای کشت پنبه و توجح نمودن کشاورزان برای استفاده کمتر از کودهای شیمیایی در سطح بالا ونیزاجرای 5 کلاس در زمینه زراعت با اعتبار خود شرکت و نیز تشویق کشاورزان برای انجام آزمایشهای آب و خاک برای بهتر دانستن از کمبود مواد آلی در مزارع اشاره نمود.

تجهيز و نوسازي

از دیگر حرکتهای شرکت که میوان گفت یکی از بزرگترین خدمت های بی نظیری است که به کشاورزان منطقه بن رود خواهد شد بحث یکپارچه سازی و تجهیزو نوسازی اراضی کشاورزی می باشد که انشا االله با مساعدت مسئولین ،این شرکت بتواند به نحوه احسن انجام دهد.شایان ذکر است این طرح نیز با گذاشتن کلاسهای توجیهی در این زمینه با استقبال کشاورزان انجام شده است که با مساعدت مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی ورزنه درحال حاضر در این زمینه بیش از 4000 هکتار درخواست تجهیز و نوسازی اراضي كشاورزي داشته. با پيگيريهاي شركت و همكاري و مساعدت مسئولين جهاد كشاورزي شهرستان و استان طرح 730 هكتاري تجهيز و نوسازي اراضي روستاي قورتان با مبلغ بيش از دو مليارد تومان به تصويب رسيد؛ شايان ذكر است با تصويب اين طرح كه اولين طرح تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي منطقه ورزنه توسط جهاد كشاورزي مي باشد باعث دلگرمي كشاورزان و استقبال بي نظير آنها از اينگونه طرحهاي نوين كشاورزي شده است

 

 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 6418

عالی : 90%
خوب : 0%
متوسط : 1%
ضعیف : 9%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 98
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 98

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 7166323
Visitors بازديد هاي امروز: 101
Visitors بازديد هاي ديروز: 1762
Copyright (c) 1403/03/27 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا